Horyzont 2020 kolejne działania (data umieszczenia: 2020-10-15)


Od dnia 1 listopada 2020 r. IEn Gdańsk rozpoczynie realizację projektu eNeuron, który jest piątym projektem finansowanym z programu Horyzont 2020. Aktualnie realizujemy projekty INTERPLAN, Sharing Cities i EUniversal, a projekt UPGRID został zakończony. Projekty te uzyskały również dofinansowanie z MNiSW w ramach programu Premia na Horyzoncie.

czytaj dalej

Kompleksowe testowanie algorytmów i urządzeń teraz z pomocą cyfrowego symulatora czasu rzeczywistego RTDS (data umieszczenia: 2020-09-30)

Mija rok odkąd w Instytucie Energetyki Oddział Gdańsk po raz pierwszy wykorzystano cyfrowy symulator czasu rzeczywistego (RTDS) do testów algorytmów dla opracowywanych urządzeń. Testowano wówczas sterownik rozruchu częstotliwościowego hydrozespołów dużych mocy poprzez powiązanie go z symulatorem RTDS odwzorowującym przekształtniki układu rozruchu, hydrozespół, jak i elektrownię wraz z otoczeniem.

Dzięki zastosowaniu symulatora RTDS możliwe było wykonanie powtarzalnych prób urządzenia w szerokim zakresie symulowanych warunków pracy – od stanów normalnych pracy systemu, co pozwoliło zoptymalizować jego działanie – do stanów zakłóceniowych i awaryjnych, dla których przeprowadzenie prób na obiekcie jest w praktyce niemożliwe.  Od tej pory technika hardware-in-the-loop jest stale wykorzystywana przez zespoły projektowe IEn do weryfikacji działania urządzeń takich jak układy rozruchu synchronicznego czy regulatory napięcia, natomiast symulator RTDS służy także do innych celów, m.in. do opracowywania nowych algorytmów, takich jak algorytm sztucznej inercji rozwijany w projekcie INTERPLAN czy do badań modelowych z układami HVDC.

Stosowany symulator to rozwiązanie dostarczone przez lidera w zakresie symulacji w czasie rzeczywistym, firmę RTDS Technologies z Kanady. Urządzenie bazuje na wielordzeniowym systemie Novacor i jest wyposażone w bogate peryferia służące m.in. do wymiany sygnałów analogowych i dwustanowych, komunikację z wykorzystaniem standardu IEC 61850, podłączanie zabezpieczeń czy układów PMU/WAMS.

czytaj dalej

Instytut Energetyki Oddział Gdańsk ogłasza konkurs na stanowisko ADIUNKTA (data umieszczenia: 2020-07-22)

Szczegółowe informacje mozna znaleźć w dziale PRACA I PRAKTYKI

czytaj dalej

Elektroniczna platforma zakupowa (data umieszczenia: 2019-03-12)

Szanowni Państwo,

Instytut Energetyki Instytut Badawczy Oddział Gdańsk uruchomił nowy System Zakupowy, w którym będą prowadzone wszystkie postępowania publiczne i niepubliczne.

Przeglądanie ogłoszeń możliwe jest po wejściu na stronę https://ien-gda.ezamawiajacy.pl

Szczegóły wraz odnośnikami znajdą Państwo w zakładce PRZETARGI i REALIZOWANE PROJEKTY

 

czytaj dalej

Poszukujemy pracowników (data umieszczenia: 2018-01-08)

W związku z rozwojem firmy i poszerzaniem zakresu działania w nowych obszarach poszukujemy 
pracownika na stanowisko INŻYNIERYJNO TECHNICZNE - INŻYNIERA MECHANIKA. Szczegóły w dziale praca

czytaj dalej

Rozstrzygnięto nabór na stanowisko Adiunkta (data umieszczenia: 2017-10-31)

Instytut Energetyki Oddział Gdańsk informuje o rozstrzygnięciu naboru na stanowisko adiunkta. Szczegóły w dziale praca.

czytaj dalej

Zakończono nabór na stanowsiko adiunkta (data umieszczenia: 2017-06-09)

Instytut Energetyki Oddział Gdańsk ogłasza że rozstrzygnięto konkurs na stanowsiko adiunkta. Szczegółowe informacje znajdują się w dziale praca.

czytaj dalej

Nabór na stanowisko Adiunkta (data umieszczenia: 2017-03-21)

Instytut Energetyki Oddział Gdańsk ogłasza nabór na stanowsiko adiunkta. Szczegółowe wymagania stawiane kandydatom, oraz szczegóły naboru zamieszczone są w dziale praca.

czytaj dalej

Nie tylko nauka, nie tylko wdrożenia (data umieszczenia: 2017-02-27)

W ramach propagowania świadomego podejścia do zużycia energii Instytut Energetyki, odpowiadając na zainteresowania swoja działalnością Szkoły Podstawowej 69 na gdańskim Zielonym Trójkącie, prowadzi z uczniami tamtejszej szkoły projekt bawadczy w trakcie którego uczniowie przy pomocy pracowników IEn stworzą wiatrowe i fotowoltaiczne prognozy wytwórcze.


Więcej na stronach Gdansk.pl

czytaj dalej

Jeżeli jesteś absolwentem bądź studentem ostatniego roku studiów dziennych magisterskich, (data umieszczenia: 2014-12-03)

zajrzyj do działu PRACA.

czytaj dalej