Home O nas Kim jesteśmy?

Kim jesteśmy?

O IEN Gdańsk

Instytut EnergetykiPaństwowy Instytut BadawczyOddział Gdańsk

Instytut Energetyki - Państwowy Instytut Badawczy, Oddział Gdańsk prowadzi prace badawcze i studialne oraz innowacyjne prace wdrożeniowe w obszarze automatyki całego sektora elektroenergetyki. Jesteśmy zaangażowani w:

  • wytwarzanie energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i OZE
  • magazynowanie energii elektrycznej
  • przesył energii elektrycznej
  • dystrybucję energii elektrycznej
  • użytkowanie energii elektrycznej.

 

Głowną siedzibą Instytutu Energetyki jest Warszawa: https://ien.com.pl/

a poszczególne Oddziały mieszczą się w:

mapa

Pracuje z nami ponad 100 specjalistów

Oddział Gdańsk jest największą placówką terenową Instytutu Energetyki. Obecnie pracuje tu ponad 100 osób. Naszym największym potencjałem jest doświadczona kadra pracowników o zróżnicowanych specjalnościach. Oddział Gdańsk, mieszczący się w nowoczesnym budynku, dysponuje szeroką bazą laboratoryjną wyposażoną m.in. w symulator czasu rzeczywistego RTDS, maszyny elektryczne i hydraulikę siłową. Oddział posiada również zaplecze do badań zaawansowanej infrastruktury pomiarowej.

Jesteśmy_instytutem_badawczym

Dostarczamy rozwiązania dla całego sektora elektroenergetyki

Oddział Gdańsk wykonuje prace samodzielnie lub współpracuje z partnerami przemysłowymi. Realizujemy cały proces od fazy badawczo-rozwojowej, poprzez projekt, wykonanie urządzeń, nadzór nad ich instalacją, uruchomienie aż do przekazania do eksploatacji. Dostarczamy rozwiązania dla całego sektora elektroenergetyki, poczynając od wytwarzania (automatyka i sterowanie, pomiary i identyfikacja), poprzez przesył i dystrybucję. Zajmujemy się ponadto szeroko rozumianą informatyką w energetyce, modelowaniem matematycznym i badaniami symulacyjnymi. Przygotowujemy analizy techniczno-ekonomiczne.

SAIDI

Naszą misją jest dostarczanie wyników badań, ekspertyz, urządzeń i oprogramowania z dziedziny energetyki, które zapewnią naszym klientom rozwiązania optymalne ekonomicznie i technicznie oraz przyjazne dla środowiska, a które są efektem naszej dogłębnej wiedzy, długoletniego doświadczenia i prowadzonych przez nas badań naukowych oraz prac badawczo-rozwojowych.

 

Chcemy pozostać niekwestionowanym autorytetem w zakresie badań naukowych i przodującym dostawcą ekspertyz, rozwiązań, urządzeń i oprogramowania w dziedzinie energetyki.

Naszą misją jest
Soda Tworzenie stron www - agencjasoda.pl