Home Oferta Systemy wizualizacji i sterowania oraz transmisji danych Standard IEC61850

Oferta

Aktualne informacje o naszych produktach oraz nowościach w naszej ofercie
SDC16428

Standard IEC61850

Instytut Energetyki zajmuje się zagadnieniami związanymi z normą IEC 61850 od początku powstania tego standardu. W czasie, gdy standard opisany w normie IEC 61850 nie był powszechnie znany organizowaliśmy liczne szkolenia, mające na celu przybliżenie normy IEC 61850 inżynierom zajmującym się automatyką stacji energetycznych. Obecnie zgodność urządzeń automatyki elektroenergetycznej z normą IEC 61850 staje się obowiązującym wymogiem. Producenci urządzeń powinni wyposażyć swoje urządzenia w możliwości komunikacyjne zgodne z normą IEC 61850 oraz uzyskać certyfikat zgodności działania urządzeń z tą normą.

 

Głównym polem działania Instytutu Energetyki w zakresie normy IEC 61850 jest pomoc w adaptacji / rozbudowie cyfrowych urządzeń automatyki do pracy w stacjach, w których wprowadzono rozwiązania komunikacyjne zgodne z normą IEC 61850. Nasze wsparcie zawiera pomoc w wyborze odpowiedniego oprogramowania komunikacyjnego oraz sprzętu, na którym zostanie uruchomione to oprogramowanie.

 

Ponadto wykonujemy testy zgodności z normą urządzeń automatyki stacyjnej. Zakres testów zgodności jest dostosowywany do każdego testowanego urządzenia. Jest on określany na podstawie jego charakterystyki podanej w dokumentach dostarczanych przez producenta urządzenia. Instytut przeprowadza testy zgodności, które polegają na badaniu reakcji na wymuszenia dozwolone oraz na wymuszenia niedozwolone. Testy te obejmują:

  • inspekcję dokumentacji,
  • testy plików konfiguracyjnych,
  • testy implementacji stosu protokołów komunikacyjnych,
  • testy wykorzystywanych funkcji komunikacyjnych,
  • testy rozszerzeń specyficznych dla urządzenia.

 

Po pozytywnym przejściu testów wystawiany jest certyfikat zgodności urządzenia z normą IEC 61850

 

Szczegółowe informacje

Marcin Tarasiuk

(+48 58) 349-81-00

m.tarasiuk@ien.gda.pl

Soda Tworzenie stron www - agencjasoda.pl