Home Oferta Układy regulacji Układy rozruchu częstotliwościowego generatorów synchronicznych (SFC)

Oferta

Aktualne informacje o naszych produktach oraz nowościach w naszej ofercie
SDC16428

Układy rozruchu częstotliwościowego generatorów synchronicznych (SFC)

Instytut Energetyki Oddział Gdańsk oferuje innowacyjne bezczujnikowe układy rozruchu częstotliwościowego maszyn synchronicznych (SFC - ang. Static Frequency Converters). Układy SFC to tyrystorowe przekształtniki energoelektroniczne, które znajdują zastosowanie między innymi w elektrowniach szczytowo-pompowych (rozruch silników lub maszyn odwracalnych do pracy pompowej) oraz w turbinach gazowych (zimny i gorący rozruch turbin gazowych).

W czasie pracy układ SFC pobiera z zewnętrznego źródła zasilania energię o stałej wartości napięcia oraz częstotliwości i przekształca ją na energię o zmiennych wartościach napięcia i częstotliwości, zasilając stojan maszyny synchronicznej. Dzięki temu generator synchroniczny stopniowo zwiększa prędkość obrotową, aż do osiągnięcia obrotów synchronicznych.

Rozruch za pomocą układu SFC jest rozruchem synchronicznym i w przeciwieństwie do rozruchu asynchronicznego przebiega bez obniżania napięcia na szynach rozdzielni i bez przeciążania obwodów prądowych. W efekcie, zastosowanie układu SFC zapewnia znacząco większą żywotność maszyny synchronicznej.

 

 

Szczegółowe informacje

Mariusz Mazur

(+48 58) 349-81-20

m.mazur@ien.gda.pl

start_ACBa
Soda Tworzenie stron www - agencjasoda.pl