Home Oferta Systemy sieci inteligentnych (Smart Grid) Systemy sterowania i nadzoru nad instalacjami PV

Oferta

Aktualne informacje o naszych produktach oraz nowościach w naszej ofercie
SDC16428

Systemy sterowania i nadzoru nad instalacjami PV

Fotowoltaika jest jednym z najszybciej rozwijających się rodzajów odnawialnych źródeł energii. Szybki wzrost ilości instalowanych paneli fotowoltaicznych wymaga tworzenia systemów, które będą pozwalały na monitorowanie ich pracy oraz łatwe zarządzanie generowaną przez nie energią.

Większość dostępnych na polskim rynku inwerterów fotowoltaicznych wyposażona jest w łącze komunikacyjne pozwalające na zdalny nadzór nad pracą instalacji fotowoltaicznej. Coraz popularniejszym protokołem dostępnym w inwerterach fotowoltaicznych jest protokół Sunspec. Pozwala on na odczyt pomiarów takich jak prąd, napięcie oraz moc czynna i bierna generowana przez instalację. Umożliwia również sterowanie pracą instalacji poprzez wysyłanie komend ograniczenia lub zaprzestania generacji mocy czynnej oraz sterowanie generacją mocy biernej.

Opracowywane w Instytucie Energetyki oprogramowanie pozwala na nadzór nad pracą instalacji fotowoltaicznej oraz sterowanie mocą generowaną przez instalację. Aplikacje mogą pracować lokalnie lub zdalnie poprzez przeglądarkę www.

System sterowania i nadzoru może być połączony ze sterownikiem telemechaniki, zapewniając łączność z centrum dyspozytorskim zakładu energetycznego.

 

Szczegółowe informacje

Marcin Tarasiuk

(+48 58) 349-81-00

m.tarasiuk@ien.gda.pl

Soda Tworzenie stron www - agencjasoda.pl