Home Oferta Systemy wizualizacji i sterowania oraz transmisji danych Systemy wizualizacji i sterowania (SCADA) oraz zdalnego nadzoru elektrowni

Oferta

Aktualne informacje o naszych produktach oraz nowościach w naszej ofercie
SDC16428

Systemy wizualizacji i sterowania (SCADA) oraz zdalnego nadzoru elektrowni

SysView to opracowane przez Instytut Energetyki oprogramowanie typu SCADA, służące do monitorowania i zdalnego sterowania układów automatyki w elektroenergetycznej sieci transmisyjnej i dystrybucyjnej. Pakiet SysView zapewnia wszystkie podstawowe funkcje SCADA, takie jak: komunikacja z układami podrzędnymi, przetwarzanie danych obiektowych, retransmisja danych, zaawansowany interfejs HMI wraz z edytorem graficznym, alarmowanie, rejestracja zdarzeń i archiwizacja danych oraz kontrola dostępu.

Dane historyczne można wyświetlać na wykresach, tworzyć z nich raporty oraz eksportować do Excela/SQLite. Wdrożono także funkcje diagnostyczne ułatwiające analizę pracy urządzeń, jak retrospekcja, która pozwala wyświetlić na terminalu HMI dane historyczne dynamicznie, jak film.

W oprogramowaniu SysView zaimplementowano podstawowe protokoły komunikacyjne stosowane w energetyce min.: MODBUS, IEC 61870-5-101/104, DNP3.0.

Pakiet SysView składa się z modułów:

  • serwera danych obiektowych – możliwość połączenia kilku serwerów ze sobą, dedykowane rozwiązanie do bezpiecznego połączenia serwerów pracujących w sieci technologicznej (OT) i sieci informatycznej (IT), nie wymaga udostępniania zasobów sieciowych do łączności z terminalami.
  • oprogramowania narzędziowego serwera - tworzenie i konfigurowanie danych serwera,
  • terminala serwisowego - dane obiektowe prezentowane w formie tabelarycznej,
  •  terminala operatora - sieciowy, wielostanowiskowy interfejs graficzny..

Na bazie oprogramowania SysView możliwe jest tworzenie dostosowanych do wymagań rozwiązań specjalistycznej automatyki elektroenergetycznej.

 

Szczegółowe informacje

Tomasz Ogryczak

(+48 58) 349-81-60

t.ogryczak@ien.gda.pl

 

Terminal_HMI
Soda Tworzenie stron www - agencjasoda.pl